Kontakty

Hrajete pétanque? Šetřte si záda. Zvedejte koule magnetem

Zveřejněno: 06.09.2018 15:03:03
Kategorie: Magnety pro každý den

Magnetický zvedač pétanque koulí.

Hrajete pétanque? Z častého ohýbání se a zvedání koulí mohou bolet záda, zvláště když máte ve skupince hráčů seniory. Usnadněte si hru a vytvořte jednoduchý magnetický zvedač koulí. Vyrobte si jej během chvilky podle návodu v článku.

Návod na výrobu magnetu na zvedání pétanque koulí

K výrobě se vám bude hodit:

Magnetický úchyt.

Namísto šroubovacího uzavřeného oka se závitem M4 můžete použít magnetický hák o průměru 20 mm, který už oko obsahuje, jen ne uzavřené.

Magnetický hák.

Silný neodymový hák v ocelovém pouzdře se vám rovněž hodí v kuchyni, koupelně, pracovně, dílně, garáži, obchodě i kanceláři. Podívejte se 28 tipů pro využití magnetických háčků.

Magnetický úchyt má magnetickou sílu 18 kg, což je pro zvednutí pétanque koule vážící 650–800 g plně dostačující. Pro zvýšení odolnosti proti klimatickým vlivům jsou úchyty poniklované.

Máte vše připraveno?

Šroub s okem jednoduše zašroubujte do magnetického úchytu nebo použijte neodymový hák, který je součástí magnetu. K oku magnetického úchytu uvažte provaz. Udělejte na něm uzel nebo jej upevněte lanovou svorkou.

Magnetický zvedač pétanque koulí.

Teď můžete jít do akce a překvapit své spoluhráče pétanque originálním magnetickým zvedačem koulí. Magnet stačí přicvaknout ke kouli. Koule pro pétanque jsou kovové – z oceli nebo slitin, takže se k nim neodymový magnet snadno přichytí.

Magnetický zvedač pétanque koulí.

Jak magnet z koule sejmout?

Po zvednutí koule magnet sejměte snadno tak, že jej naklopíte. Tím se od koule lépe odepne.

Příjemnou hru!

Inspirujte se dalšími magnetickými návody na blogu Unimagnet.

Sdílet obsah článku